کیک کشک و بادمجون

بادمجونای سرخ شده رو خوب له میکنیم بعد سیرداغ و پیاز داغ و 3ق غ گردوی خردشده رو باهم مخلوط کرده و به اندازه ی دلخواه کشک میریزیم وهم میزنیم سپس نونهای تست رو به اندازه دلخواه برش میزنیم و1ردیف کف ظرف موردنظرمون میچینیم.

  • showle kashkooli
  • غذای ایرانی
  • 10

مقدمه

کشک بادمجان غذایی از دل کویر است به طوری که اصلیت آن به شهرهای کرمان و کاشان برمی گردد و با همین روش پختی که همه می دانند. البته نکته هایی وجود دارد که هم در خوشمزه تر شدن این غذا موثر است و هم در سالم تر و کم کالری تر شدن آن. مقدار کالری مواد کشک بادمجان در مجموع ۹۲۰کیلوکالری انرژی دارند و در صورت تقسیم این غذا میان ۴ نفر، مقدار کالری ای که به هر نفر می رسد، معادل ۲۳۰ کیلوکالری خواهد بود البته از آنجایی که این غذا با نان میل می شود، به ازای هر برش ۳۰گرمی نان، ۸۰ کیلوکالری دیگر به انرژی یاد شده اضافه خواهد شد.

طرز تهیه

بادمجونای سرخ شده رو خوب له میکنیم بعد سیرداغ و پیاز داغ و 3ق غ گردوی خردشده رو باهم مخلوط کرده و به اندازه ی دلخواه کشک میریزیم وهم میزنیم.

سپس نونهای تست رو به اندازه دلخواه برش میزنیم و1ردیف کف ظرف موردنظرمون میچینیم 1مقدار از کشک بادمجونمون روی نونهامیریزیم وخوب صاف میکنیم تا به نونها بچسبه 1ردیف دیگه نون تست روی کشک بادمجون چیده و این کارو تا هرچقد که مواد داریم ویا تاهرچقد که برامون کافیه انجام میدیم

روی ردیف آخر من فقط نون گذاشتم و ماست و کشک رو باهم قاطی کردم و رو و اطرافشو با ماست و کشک پوشوندم و با گردوی پودر شده و نعنا داغ و پیاز داغ تریین کردم.

مواد لازم

عنوانمقدار
نون تست به تعداد لازم
بادمجون سرخ شده4 تا 5 عدد
کشک به اندازه لازمیک شیشه کوچک
پیاز سرخ شده 2 قاشق غذاخوری
سیر سرخ شده 1 بوته بزرگ
نعنا داغ برای تزیینمقدار به دلخواه
گردوی پودر شده به مقدار دلخواه
ماست3 قاشق غذاخوری سرپر