نون برنجی گلستانی ( کوکوی برنج شیرین)

در استان گلستان در روزهای سرد و گرم به عنوان صبحانه این کوکوی خوشمزه سرو می شود ... برای خیلی از دهه 60های گلستانی این شیرینی نوستالوژی روزهای مدرسه را دارد

  • دامیس
  • غذای ایرانی
  • 245

مقدمه

نون برنجی(کوکوی برنج شیرین) یک شیرینی کاملا ساده و خوشمزه با کمترین هزینه

طرز تهیه

 

برنج را شسته و به مدت یک ساعت کنار می گذاریم تا خوب خیس بخورد( بهتر است از برنج شکسته استفاده شود برای قوام آمدن خمیر شیرینی هر چه برنج ریزتر باشد بهتر است)

برنج خیس خورده را به همراه شکر به شکل کته دم می کنیم . کته ی بدست آمده را پس از دم کشیدن می گذاریم سرد شود

پس از سرد شدن کته آن را بدون ته دیگ در ظرفی گود ریخته و به آرامی با  آرد ورز می دهیم در همین حین بکینگ پودر و وانیل را هم به آن می افزاییم. افزودن یک سفیده ی تخم مرغ هم می تواند در بدست آوردن خمیری یکدست به ما کمک کند. خمیر را آنقدر ورز می دهیم تا به دست نچسبد. می توانیم برای نرم شدن خمیر از کمی آب یا شیر استفاده کنیم. این خمیر را به مدت نیم ساعت کنار می گذاریم.

پس از نیم ساعت خمیر بدست آمده را به اشکال دلخواه در آورده ( یادمان باشد برا اینکه خمیر به دستمان نچسبد باید کمی دستمان را با روغن چرب کنیم.)و در روغن سرخ می نماییم. این سرخ شدن هر چه بیشتر باشد تردی شیرینی بیشتر شده و مزه ی آن بیشتر به دل خواهد نشست. پس از در آوردن از روغن آن را در صافی گذاشته تا روغن اضافه از آن بیرون بیاید. شیرینیتان آماده است.

نوش جان شما

مواد لازم

عنوانمقدار
برنج (ترجیحا شکسته)4 پیمانه
شکر 1 پیمانه
آرد نصف پیمانه
وانیل و بکینگ پودر و روغنبه میزان لازم
تخم مرغ یک عدد