ماشله( شله ماش)

ماشله یک غذای محلی در منطقه ی شمال شرق ایران است که کم هزینه و مراحل ساخت آن بسیار آسان است

  • دامیس
  • غذای ایرانی
  • 8

مقدمه

ماش یکی از معدود حبوباتی است که قبل از استفاده نیازی نیست خیسانده شود و علاوه بر اینکه رنگ سبز خوشرنگی به غذا می دهد و طعم خاصی دارد خاصیت ضد سرماخوردگی نیز دارد ، در استان گلستان این غذا در فصل سرما بسیار طرفدار دارد.

طرز تهیه

طرز تهیه ی ماشله

سه پیمانه ماش را شسته و آن را در قابلمه بهمراه6 پیمانه آب روی گاز می گذاریم و در آن را می گذاریم ... این ماش حدودا نیم تا یک ساعت روی گاز با حرارت متوسط می پزد به طوریکه پوسته ی آن جدا می شود و روی آب می ایستد. برای یکدست شدن رنگ ماشله می توانید این پوسته ها را بردارید و بیرون بریزید اما برنداشتن آن هم اشکالی ندارد( من خودم ماش ها را با پوست ترجیح می دهم)
در این زمان یک پیمانه برنج را به آن اضافه کرده و کمی هم می زنیم 
حرارت ملایم زیر گاز را تنظیم می کنیم و اجازه می دهیم برنج آنقدر بپزد که شفته شود و از هم وا برود. عمل هم زدن در پخت این غذا نقش مهمی را ایفا می کند و شما باید دائما بعد از وا رفتن برنج آن را هم بزنید تا ماش و برنج کاملا مخلوط شده و شله ای نسبتا غلیظ بدست آید.
حال پیازها و سیر را در روغن سرخ کرده تا جایی که طلایی شود و در انتها به سیر و پیاز ادویه های لازم نظیر نمک و فلفل سیاه و زردچوبه را اضافه می کنیم. سیر داغ پیاز داغ آماده شده را در شله ی آماده شده بریزید و روی حرارت ملایم کمی هم بزنید تا خوب مخلوط شود. ماشله ی شما با عطری دلپذیر آماده ی سرو می باشد.

 

نوش جان شما

 

مواد لازم

عنوانمقدار
ماش3 پیمانه
برنج( نیم دانه = برنج شکسته)یک پیمانه
پیاز خرد شدهیک عدد بزرگ
سیر خرد شده5 حبه بزرگ
نمک ، فلفل سیاه ، زردچوبه و روغن سلیقه ای ( به مقدار لازم)